Ostatní články

5 aplikací, které se vyplatí každému řidiči

Aplikace nám dnes pomáhají ve všech aspektech života a jízda autem není výjimkou. Pomocí aplikací zjistíte, kdy můžete po prohýřeném večeru sednout za volant, kudy objet nehodu, kde nejlevněji natankovat, nebo můžete nahlásit díru, která vás štve den co den cestou do práce a ještě mnohem víc. Seznamte se s nimi.

Navigace s nejčerstvějšími informacemi o dopravní situaci

Waze je aplikace s aktuálními mapami a navigačním systémem, do něhož přidává informace rozsáhlá komunita uživatelů. S velkou přesností zjistíte, jakou rychlostí se vámi vybraný úsek projíždí, jestli se tam tvoří kolony a kde číhají policisté. Sami můžete pomáhat ostatním už jen tím, že si Waze během jízdy zapnete, ale můžete přidávat i aktuální ceny paliva a nové cesty, na které narazíte. Waze je zdarma a je dostupná jak pro Android, tak pro iOS.

Neplaťte za palivo, víc než musíte

Ruku na srdce, kdo by dnes nechtěl ušetřit za pohonné hmoty. Nicméně objíždět všechny benzínky v okolí, není tím nejlepším řešením. Mnohem elegantnější způsob je chytrá aplikace Pumproid, která vám ukáže aktuální ceny pohonných hmot jednotlivých čerpacích stanic v okolí. V aplikaci si můžete nastavit také trasu, po níž pojedete a naplánovat si tankování tak, abyste ušetřili. Aplikace je dostupná pro iOS i pro Android.

Kniha jízd a evidence nákladů

Vedení papírové knihy jízd ať už pro váš osobní přehled o nákladech nebo pro firemní účely, nepatří mezi oblíbené úkony, ale i s tím vám může pomoci aplikace. Fuelio se zaměřuje na přesné zaznamenávání spotřeby vozu, kterou vám pak přehledně ukáže v grafech a přehledech. Díky tomu budete mít spotřebu i náklady pod kontrolou.

Za volant s čistou hlavou

Nevlastníte alkohol testr? Nevadí. Využijte on-line alkohol-kalkulačku, která vám dá po zadání vaší váhy, pohlaví, množství alkoholu a času požití alespoň přibližný časový odhad, kdy můžete znovu usednou za volant.

Díra? Výmol? Opravíme, stačí říct

Pohoršujete se každé ráno cestou do práce nad dírou, která dává zabrat nejen tlumičům, ale i vašim zbrusu novým zimním pneumatikám? Dejte o ní vědět ostatním řidičům a hlavně silničářům. Pomocí aplikace Výmoly se předávají podněty řidičů správcům komunikací. Díky tomu jsou výmoly, výtluky, díry a jiná poškození vozovky rychleji opravena. Nebuďte lhostejní k silnicím, jež den co den využíváte.

Když se naučíte aplikace využívat, ušetříte, budete mít během několika vteřin přehled o dopravní situaci i stavu silnic. Pokud máte chytrý telefon, na nic nečekejte a stáhněte si alespoň jednu z nich na zkoušku.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *