Ostatní články

Cestovní pojištění vyřídíte za 2 minuty i z telefonu

Existuje vůbec nějaký důvod, proč si při cestě do zahraničí nezařídit cestovní pojištění? Jeho vyřízení trvá asi 2 minuty, obyčejně vás stojí pár desítek korun na den. Za to bezpečí určitě stojí.

Počet lidí, kteří vyjíždějí do zahraničí bez pojištění na cesty, naštěstí klesá. Všichni totiž slyšeli nějaký ten příběh člověka, který si pojištění nezaplatil, poté se mu stal úraz a kvůli léčebným výlohám se dostal do finančních potíží. Zdravotní péče v zahraničí je bohužel drahá.

Vaše jistota pro všechny případy

I kdybyste si na pojištění do zahraničí vzpomněli až ve chvíli, kdy už jste na cestě, nebo dokonce v zahraničí, zařiďte si ho. Zvládnete to i z telefonu za pár minut. Jen si dejte pozor na dobu, od kdy platí. Většina pojišťoven nedokáže zařídit pojištění ihned, platit začne buď následující den, nebo za pár hodin.

Po zařízení pojištění do zahraničí vám do e-mailu přijdou dokumenty a asistenční kartička. Zde máte uvedené číslo, kam volat v případě potíží. Pokud k nějaké nešťastné události dojde, vždy si schovávejte veškeré účty za léčbu i léky, pak je donesete do pojišťovny. Lékaři se prokážete evropskou kartičkou pojištěnce a asistenční kartičkou.

Vztahuje se cestovní pojištění na covid?

Toto je nejčastější otázka, kterou nyní klienti mají. Cestovní pojištění covid obvykle kryje, avšak ne v případě, že jedete do země označené červeně – s vysokým rizikem nákazy. Konkrétní podmínky si ověřte u dané pojišťovny, jsou mezi nimi drobné rozdíly. Některé pojišťovny nabízí i kompenzaci za dobu strávenou v karanténě, pokud budete nucení v zemi zůstat, platnost cestovního pojištění se vám prodlužuje.

Jaká připojištění zvážit?

Klasické pojištění cestování kryje léčebné výlohy, nebývá v něm však obsazeno pojištění odpovědnosti, zavazadel, storna zájezdu a obvykle ani úrazové pojištění. Tyto služby si musíte připojistit, stejné pravidlo platí pro rizikové sporty. Je opravdu důležité si cestovní pojištění sestavit na míru a nezakliknout to první, co je vám nabídnuto.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *