Ostatní články

Jak šetřit peníze na auto? Nabízejí se spořící účty

Pokud se rozhodnete k pořízení nového vozu a nechcete si brát půjčku, pak vám mohou pomoci spořící účty. Jednou z možností je i stavební spoření.

Spořící účty

Jednou z cest, jak si pořídit nový automobil, je začít spořit. Tato varianta je vhodná v případě, že nepotřebujete vůz okamžitě, ale počítáte s ním spíše do budoucna. Spoření také volí lidé, kteří se z jakéhokoliv důvodu obávají závazků a nechtějí se zavazovat k pravidelnému splácení.

V současné době není spoření na auto žádný problém. Stačí si vybrat nejvýhodnější nabídku podle úrokové sazby nebo nákladů na vedení účtu.

Spořící účty si může založit každý, kdo dosáhl věku patnácti let a je občanem ČR, EU nebo má v ČR alespoň trvalý či přechodný pobyt. V rozhodování vám může pomoci srovnání spořících účtů, které snadno najdete na internetu. Při výběru je důležitý každý detail. Některé spořící účty mají například povinný minimální vklad nebo povinný zůstatek.

Spořící účty formou stavebního spoření

Pokud vám nevyhovuje klasický spořící účet, pak se stačí porozhlédnout po vhodnějším produktu, kterým může být například stavební spoření.

Je nutné si ale uvědomit, že stavební spoření je výhodné pouze v případě, že bude dokončeno. Pokud se ukončí dřív, pak zaniká nárok na veškerou státní podporu a je docela možné, že bude nutné zaplatit i poplatek navíc.

Je také zapotřebí počítat s výpovědní lhůtou, která trvá většinou 3 měsíce. Jsou ale i způsoby, jak se výpovědní lhůtě lze vyhnout. Ačkoliv se jedná o spoření stavební, využít ho můžete prakticky na cokoliv.

Po uplynutí vázací doby, která trvá obvykle šest let, můžete se svými financemi nakládat podle libosti. Což znamená, že si za ně můžete pořídit právě nový vůz.

Při volbě vhodného stavebního spoření je zapotřebí porovnávat úroky i výše poplatků. Je také možné vzít si ze stavebního spoření úvěr. V tom případě se zaměřte na způsob, kterým konkrétní spořitelna vypočítává hodnotící číslo. Podle tohoto údaje zjistíte hodnotu smlouvy.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *