Zahraniční

Kam vyrazit za těmi nejlepšími horskými průsmyky v Evropě? Poradíme vám!

Letní dovolené jsou již v plném proudu a k nim neodmyslitelně patří i dlouhé cesty za volantem. Výrobce pneumatik Continental při té příležitosti přináší přehled pěti nejnáročnějších silničních úseků v Evropě. Zatímco pro některé řidiče mohou být takové komunikace strašákem, jsou i tací, kteří takové cesty přímo vyhledávají.

Přestože se Česká republika zrovna nejlepšími vozovkami pyšnit nemůže, nenajdete v přehledu nejrizikovějších úseků starého kontinentu od Continentalu žádné tuzemské zastoupení. Do našeho žebříčku nejobávanějších evropských silnic se vešlo celkem pět úseků, které spojují následující jmenovatelé – vysokohorské prostředí, serpentiny, velký sklon a často i velmi úzké pasáže. Nic z toho vás však (nejen) při použití pneumatik Continental nemůže zaskočit.

Průsmyk Stelvio, Itálie

Cesta táhnoucí se italskými Východními Alpami v těsné blízkosti švýcarských hranic dosáhla mezi motoristickými nadšenci významné popularity. Pokud mezi ně patříte i vy, při svižném průjezdu šedesáti ostrými zatáčkami nad hlubokým údolím určitě oceníte pneumatiky SportContact 6, které byly vyvinuty za účelem maximální přilnavosti a zachování co největšího požitku z jízdy. Průsmyk je i velmi vyhledávaným motorkářským cílem. I ti si mohou vybrat z celé řady pneumatik Continental pro motocykly. Pro každý typ motocyklu i samotného řidiče se hodí jiné obutí. Na dlouhé cesty jsou oblíbená zejména velká cestovní endura, pro něž jsou ideální např. pneumatiky ContiRoadAttack3 nebo ContiTrailAttack3, které sbírají četná vítězství v celé řadě nezávislých testů.

passo-stelvio-879326_960_720
Průsmyk Stelvio, Itálie

Průsmyk Furka, Švýcarsko

Mezi vyhlášené evropské průsmyky patří i švýcarský Furka Pass, který stoupá až do výšky přesahující 2 400 metrů nad mořem. Vzhledem k této skutečnosti není divu, že Furka po většinu kalendářního roku zůstává pro řidiče kvůli sněhu uzavřena a otevírá se pouze v létě.

switzerland-furka-passo
Průsmyk Furka Pass, Švýcarsko

Transfagarasan, Rumunsko

Více než 90 kilometrů a nesčetné množství fascinujících výhledů. Přesně taková charakteristika sedí na trasu, která se nachází mezi rumunskými městy Sibiu a Pitești. Abyste si malebné scenerie mohli vychutnat komfortně a zcela bezpečně, ideální volbu pro průjezd Transfagarasanem představují pneumatiky PremiumContact 6.

 

romania-transfagarasan-712577_960_720
Transfagarasan, Rumunsko

Grossglocknerská silnice, Rakousko

Velmi dobré řidičské schopnosti vyžaduje i zdolání grossglocknerské vysokohorské silnice, která leží v Rakousku a slouží již více než 80 let. Také tady platí, že vás mohou kdykoliv bez ohledu na roční období překvapit doslova pekelné podmínky, které ve spojení s nekonečnými serpentinami dají zabrat i nejzkušenějším řidičům. Jestliže je tedy u vás bezpečnost na prvním místě, vyplatí se sázka na pneumatiky ContiCrossContact LX 2, vyznačujícími se skvělým výkonem i za deštivého počasí – na silnici i mimo ni, protože tyto pláště jsou vhodné i do lehkého terénu.

Grossglockner-pass-2666164_960_720
Grossglockner, Rakousko

Colle del Nivolet, Itálie

Italský průsmyk Colle del Nivolet skýtá především dvě nebezpečí – vozovka je tu na řadě míst velmi úzká, kromě toho často i bez svodidel, takže nejvyšší míra opatrnosti platí jako jasná priorita. Při projíždění místními náročnými zákrutami určitě využijete pneumatiky EcoContact 6 od Continentalu, jejichž konstrukce zajišťuje maximální palivovou účinnost a kilometrový výkon, což ocení i vaše peněženka.

L'alba al Colle del Nivolet.jpg
Průsmyk Colle del Nivolet, Itálie. Foto: Alberto PeracchioOwn work, CC BY-SA 4.0, Původní foto

Na cestě nezapomeňte také na pojištění (srovnat ho můžete např. na kalkulackapojisteni.com).

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *