Ostatní články

Na dovolenou s půjčenou dodávkou

Mnoho lidí každým rokem řeší problém, zda jet na dovolenou vlakem nebo pronajatým vozem. Pokud nám nevadí hromadné prostředky, není v tom žádná věda a odpadnou nám alespoň starosti spojené s řízením vozidla. Jestli chceme ale zažít něco nového nebo jestli máme velkou rodinu, půjčit si dodávku na dovolenou je skvělý nápad. Tento tip dovolené se v posledních letech velice rozšířil a zejména my Češi si rádi vyzkoušíme něco nového. V tomhle případě je zkouška „mobilního domova“ velkou výzvou.

Nabídka půjčoven je opravdu široká

Dnes najdeme půjčovny skoro všude. Nabízejí nejen osobní auta, ale také užitkové dodávky, vozy vícemístné i obytné dodávky. Výběr je tedy veliký my máme možnost volby.

Prověřit si firmu je prvořadý úkol, pokud si chceme auto půjčit. Spolehlivost, kvalita služeb a kladné reference by měli být prioritou půjčoven. Vozový park by měl odpovídat nabídce a našim představám. Pokud by nás při návštěvě autopůjčovny čekalo překvapení v podobě vozů, které nemají například ani základní vybavení nebo mají naopak prošlou technickou kontrolu, otočme se a zamiřme rovnou pryč.

Nápad s obytnou dodávkou

Na dovolenou můžeme také jet v obytné dodávce. Jejich výbava bývá v mnohých případech velmi dokonalá. Od spacího prostoru až po vybavení malé kuchyně. Je to vlastně takový malý hotel na kolečkách, který si vezeme prakticky všude s sebou. Takže odpadá nám starost s rezervací hotelu a můžeme si tak dopřát cestu kam budeme chtít. Dovolená se v takovém případě pro nás stane nečekaným zážitkem a skvělým dobrodružstvím.

Na co si dát pozor

Jestliže využijeme služeb prověřených půjčoven, měli bychom si nejdříve pročíst smluvní podmínky, abychom se tak vyhnuli případným nepříjemnostem. Mnohé autopůjčovny mají ve svým podmínkách, že není dovoleno v autech kouřit. Tuto zásadu dodržujme, nevyhnuli bychom se pokutě za porušení zákazu.

Také si musíme dát pozor na ujeté kilometry. Půjčovny mají určitý denní limit, který je po jeho překročení účtován za další kilometr navíc. O co se ale určitě nemusíme starat je fakt, že půjčená dodávka je řádně pojištěna a tudíž nám odpadá starost s pojištěním vozu. I když samozřejmě prověřit si situaci je normální věc.

V nabídce spolehlivých půjčoven je i možná nabídka na dlouhodobý pronájem, takže pokud máme rádi cestování a chceme si projet celou Evropu, můžeme požádat o tento druh pronájmu. Ovšem i zde může dojít k omezení, proto je dobré se na všechny podmínky půjčovny zeptat hned na začátku.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *