Ostatní články

Povinné ručení online se dá zajistit během 5 minut

Jako majitelé motorového vozidla se musíte postarat o to, abyste každý rok měli sjednanou zákonnou pojistku, jež vám pokryje náklady v případě, že způsobíte dopravní nehodu. V dnešní době, kdy je značně omezený pohyb, se rozhodně vyplatí zajistit si povinné ručení online. Celý proces vám zabere maximálně 5 minut.

Proč upřednostnit povinné ručení online?

Běhání na pobočku je dosti zdlouhavou záležitostí. Ne každý má dostatek volného času a energie. Jenže povinné ručení nepočká, chcete-li se svým automobilem či motorkou vyjet na silnice. Bez tohoto zákonného pojištění totiž nemůžete s dopravním prostředkem na veřejné komunikace, jinak vám hrozí sankce a vysoké náhrady v případě způsobení dopravní nehody a škody na majetku, potažmo zdraví ostatních účastníků silničního provozu.

Povinné ručení online se dá zajistit skutečně rychle, stačí vám k tomu jen potřebné doklady a dokumenty. Nemusíte nikam chodit, po dokončení a zaplacení vám přijde zelená karta do e-mailu, následně pak ještě poštou spolu se smlouvou.

Možnost srovnání nabídek na povinné ručení online

Pro online povinné ručení jasně hovoří nejen úspora času, ale i námahy. Vše ujednáte z pohodlí domova, kanceláře, případně míst, kde se právě nacházíte, postačí připojení k internetu. Před tím, než provedete finální krok, můžete si porovnat jednotlivé nabídky a vybrat si z nich tu nejvýhodnější.

Vždy je dobré hledět nejen na cenu, ale také třeba na bonusy. Někdy kvalitní povinné ručení nemusí být nutně nejlevnější, protože právě obsahuje různé nadstandardní prvky, díky nimž pak při používání samotného vozidla ušetříte nemalé množství finančních prostředků.

Celý proces zajištění povinného ručení online trvá maximálně pár minut. Tuto možnost lze využít v okamžiku, kdy vám pomalu končí stará smlouva a nejste s ní spokojeni. Stejně tak se dá povinné ručení online domluvit například při předčasném ukončení původní smlouvy, zde je však nutné dbát na to, aby stávající smlouva byla řádně vypovězena a nemuseli jste při jejím nedodržení platit penále.

S povinným ručením online si hravě poradí každý z vás. Určitě se nemusíte bát nějakých komplikací, proces vyřízení je velmi snadný.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *