Ostatní články

Stěhování do zahraničí s dodávkou z půjčovny

Pokud stojíte před životní etapu, kdy jste se rozhodli stěhovat se do zahraničí či ze zahraničí, nabízí se otázka, zda využít služby stěhovací společnosti nebo si dodávku vypůjčit a provést stěhování svépomocí. Finančně zcela jistě vychází půjčení dodávky z půjčovny, protože u většiny půjčoven dodávek zaplatíte pouze za vypůjčení na jeden či více dnů případně za nájezd kilometrů nad denní limit. Pokud stěhování není extra velké, není ani dodávka zapotřebí a lze využít autopůjčovnu a zapůjčit nějaké větší osobní auto.

Pokud si objednáte stěhovací společnost je potřeba kalkulovat s tím, že kromě hodinové sazby za stěhování, demontáže nábytku, balení a následné montáže nábytku či elektroniky bude společnost účtovat ještě nemalé poplatky za nájezd kilometrů, a to bez limitu na jeden den. Pokud tedy neprovádíte nějaké náročné stěhování těžkých břemen, laboratorních přístrojů, soch, drahých obrazů nebo například pianin, Vždy je rozumnější si dodávku či velké osobní auto zapůjčit a využít pro stěhování a balení věcí rodinné příslušníky či přátele. Pokud je stěhování u vás spíše sporadické jistě vám s tímto rádi pomohou.

levná půjčovna dodávek Brno
levná půjčovna dodávek Brno

Jaké jsou podmínky půjčoven dodávek a autopůjčoven obecně

Na podmínky půjčoven dodávek jsme se dotázali majitele půjčovny dodávek Brno a majitele autopůjčovny Brno. Vzhledem k tomu že se jedná o dvě největší města ČR jsou majitelé půjčoven velice zkušení a jejich podmínky jsou velice férové. Pokud si tedy budete chtít dodávku vypůjčit, nemusíte mít obavu, jízda do zahraničí je s dodávkou povolená a dodávka má do zahraničí samozřejmě vyřízené havarijní pojištění a rovněž povinné ručení toto platí do celé EU. Pokud byste potřebovali stěhovat mimo EU je nutno se na podmínky půjčení informovat v konkrétní půjčovně dodávek, kde si vozidlo půjčujete. Další podmínkou je složení hotovostní kauce která vám bude při navrácení vozidla ve stavu v jakém jste si je půjčili (včetně u mytí exteriéru a interiéru vozu) vrácena. Mnoho půjčoven dodávek také půjčuje vozidla pouze obyvatelům respektive občanům dané země, důvody jsou logické (odcizení vozu). Dobrou zprávou je že pro půjčení dodávky a osobního auta v autopůjčovně je dostačující řidičský průkaz skupiny B.

Jakými dodávkami jsou nejčastěji půjčovny vybaveny

Většina půjčoven se spoléhá na osobní vozy a dodávky, které disponují svojí spolehlivostí a trvanlivostí náhradních dílů. Nejpopulárnější vozy, které v půjčovně dodávek Brno, Praha i Ostrava můžete zapůjčit jsou vozy Ford Transit, Citroen Jumper či Peugeot Boxxer. Oblíbenou dodávkou je v posledních letech také vozidlo značky Fiat modelové řady Ducato. Tyto vozidla s ohledem na jejich motorizaci a samozřejmě také technický stav dokáže ujet až tísíce km s minimálními investicemi do náhradních dílů a do oprav.

půjčovna dodávek levně
půjčovna dodávek levně

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *