Ostatní články

Změna značení v pražských Letňanech pomůže s dopravou

Pokud bydlíte v pražských Letňanech a pravidelně jezdíte autem, jistě jste si všimli, že se v průběhu podzimu značně zhoršila průjezdnost a místy doprava dokonce zcela kolabovala. Potíže vyvolala oprava Veselské ulice.

O zlepšení průjezdnosti i do budoucna poté jednali zástupci městské části a provozovatel pražských komunikací. Výsledkem by měla být také trvalá změna dopravního značení. Je totiž pravdou, že dopravní značení v Praze je na řadě míst skutečně zastaralé a neodpovídá novým podmínkám, zejména pak navýšení počtu projíždějících vozů.

Kolony v Letňanech

Jezdit po Praze autem je vždy docela o nervy, ale to, co museli zažívat řidiči v pražských Letňanech, skutečně bylo hodně nepříjemné. Na místě se tvořily dlouhé kolony. Nyní jsou známa opatření, která dopravě uleví.

Především by mělo jít o konkrétní změny dopravního značení. Ty by měly umožnit vyjíždět z obchodního centra do obou směrů. Výhodou tedy bude, že řidiči nebudou muset jet jen do Letňan, ale bude jim umožněn i výjezd směrem k dálnici D8. Úpravy by měly potkat také zastávky městské hromadné dopravy v Tupolevově ulici. Svislé dopravní značení tak uleví napjaté dopravní situaci a také nervům projíždějících řidičů.

Co dělat, pokud myslíte, že je nutné změna dopravního značení?

Obvykle je nejlepší obrátit se na vedení městské části. Ta sama má možnost oslovit přímo odpovědné orgány a včas zahájit jednání o možné změně. Ne vždy je samozřejmě možné navrhované změny provést – je třeba hájit zájmy všech a často musí doprava ustoupit například klidu v obydlených částech, který by takto mohl být ohrožen. Proces změny značení je obvykle dlouhý, ale čím dříve se o tom začne jednat, tím lépe. Nebojte se oslovit zvolené zástupce, kteří jsou odpovědní za koordinaci dopravy. Je jejich prací tyto podněty vyhodnocovat a řešit.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *